Code.org’s K-5 Computer Science Curriculum (4-6 Yaş Müfredatı)

K-5 Programını Nasıl Öğretirsiniz

Öğretim

Code.org'un temel eğitime yönelik bilgisayar programlama kursudur.
Çevrimiçi programlama yapılır. Öğrenciler kendi kendilerini yönetip, diledikleri zaman tamamlayacakları öğreticiler ile programlama yaparlar. Bilgisayar kullanmaksızında programlama yapabilecekleri etkinlikler içerir.
Her bir düzey 20 dersi içerir. Haftada 1 ders yapılabilir yada her bir ders (aşama) bütün olarak bitirilecek şekilde dersler uygulanabilir. Her bir ders 30-45 dakikalık peryotlarla uygulanabilir.
Kurslar temel eğitim öğrencilerinin matematik, fen ve dil bilgisi becerilerini artıracak şekilde tasarlanmıştır

Nasıl Kullanırım?

Bir kez öğretmen hesabı açtıktan sonra tüm kurslar hesabınızda seçimlik olarak görünecektir. İstediğinizi seçerek sınıf yada guruplar oluşturabilirsiniz
diagram.png
screenshot-code org 2014-09-29 23-09-01.jpeg

TEMEL EĞİTİM KURSLARI
AÇIKLAMA
beta1.png
KURS 1'E GİT
Yaş: 4-6
Okuma ve yazmayı bilmeyen öğrenciler kullanabilir. Semboller, işaretleri kullanabilen öğrenciler için uygundur. Anasınıfı öğrencileri kullanabilir. Döngü ve olaylar ile programlama yapılır. Kursun sonunda, kişiselleştirilmiş oyun yada hikayelerini oluşturup paylaşabilirler.
beta2.png
KURS 2'YE GİT
Yaş: Okuma-Yazmaya Yeni Başlayan ve 6 yaş ve sonrası
Okuma ve yazmaya yeni başlamış öğrenciler kullanabilir. Döngü, olay ve koşul ile programlama yapılır. Kursun sonunda öğrenciler etkileşimli kendi oyun ve hikayelerini oluşturabilirler.
beta3.png
KURS 3'E GİT
Yaş:6 yaş ve sonrası
Kurs 2'yi bitirdikten sonra kullanmalılar. Farklı türde döngü, işlem ve koşulları içeren programlama yaparlar. Kursun sonunda, etkileşimli oyun yada hikayelerini oluşturup paylaşabilirler.