Yetişkinseniz Sertifika Almak için Tıklayınız !
Öğrencilerinizle nasıl Kodlama Etkinliği yapacaksınız ?

1. Öğretmen olarak kayıt olmak için Tıklayınız

screenshot-learn code org 2014-08-17 20-06-02.png


2. Öğrenci hesabı ve ilerlemelerini yönetmek için sağ üst köşeden öğrencilerime tıklayın. Daha sonra "Student accouns ve Progress" tıklayın.
teachhomepage.JPG3.Sınıflarınız için Gurup Oluşturun
Öğrencilerinizi guruplara bölebilirsiniz. Her bir gurup için oluşturduğunuz grup kodlarını öğrencilerinize verin. Farklı sınıflar içinde farklı kodlar oluşturabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifre oluşturarak hesap oluşturabileceklerdir. Gurup kodunu girdiklerinde sizin öğrenciniz olarak kayıt işlemini tamamlanmış olacaktır.
gurup olusturma.png


addsections.png


gurupcode.png4.Öğrencilerin sisteme kaydı

Bunun için 2 yol izleyebilirsiniz:
  • Öğrencilerinizle paylaşacağınız bu bağlantı adresine oluşturduğunuz kodu girerek kayıt olmalarını isteyebilirsiniz. Öğrenciler e-mail adresi kullanarak kayıt olurlar.


kodu yazma.png

  • Bir diğeride, "Gizli kelime" ile de öğrencileriniz kendi etkinlik sayfalarına giriş yapabilirler. Bu durumda sınıf için oluşturulmuş sayfanın altındaki linki öğrencilerinizle paylaşmanız yeterli olacaktır. Tüm bu işlemleri yapabilmeniz için yukarıda ki resimde "Students Accounts and Progress/öğrenci hesapları ve ilerleme" dügmesine tıklamanız yeterli olacaktır. Ardından ilgili bölümde "Manage Students/ Öğrencileri Yönetin" düğmesine tıklayınız. Sayfanın en altında sınıf için oluşturulan linki görebilirsiniz. Oluşturduğunuz gizli kelime ve linkle öğrenci yine sisteme giriş yapabilecektir. Bunu özellikle küçük sınıflarda kullanmanız uygun olacaktır. Öğrencileriniz için tüm bu bilgileri içeren bir belgeyi sayfanın altındaki ilgili yazıya "Giriş Bilgilerini Yazdırın" tıklayarak alabilirsiniz ve paylaşabilirsiniz. e-mail adresi gerekmez.
secret.JPG


  • Eğer öğrencileriniz daha önce kendileri kayıt olmuş iseler, kendi menülerinden öğretmen kodu isteyen yere kendi bölüm kodunuzu vererek onları öğrenciniz yapabilirsiniz.


r_yönet.png
Resim-1
5. Sertifika Yazdırma


Öğretmen Ana Sayfasına girdikten sonra sağ taraftak, "lesson Plans and Resources" düğmesine tıklayın. Ardından açılan menüde bulunan "Print certificates...." metnine tıklayınız. Açılan pencerede sertifika almaya hak kazanan katılımcıların adları otomatik görünecektir. Buradan yazdırabilirsiniz yada adları siz yazabilirsiniz.

lesplans.JPG
print.JPG


Ref: http://code.org/educate/20hr